3 SOĻI, kā iemācīties sērfot ātrāk un labāk!

3 SOĻI, kā iemācīties sērfot ātrāk un labāk!

Teorētiskās sērfošanas zināšanas var apgūt gan ar Youtube palīdzību, gan ar sociālajiem tīkliem, gan ar bloga rakstiem.

Vai ar to pietiek, lai iemācītos sērfot? Vai tas būs lētāk?  Kāpēc tad vispār ir jāņem sērfa instruktors?

Pieredzes stāsts no #SurfPort komandas - Evitas

 
Arī es, kā jau normāls interneta laikmeta cilvēks, bija izdomājusi, ka man pietiks ar vienu sērfošanas nodarbību pie instruktora un viss pārējais ir tikai treniņu jautājums.
Pirmā nodarbība bija fantastiska, uz ko arī norādīja instruktors, jautājot “Jūs tiešām sērfojat pirmo reizi”? Es biju sajūsmā!
Nākamās 3 dienas sērfoju 2 reizes dienā un pašmācības ceļā vēlējos uzlabot savas prasmes. Biju droša, ka tūlīt ķeršu lielos viļņus, jo man taču ir dabas dots talants....
Rezultātā nevienā no reizēm neizdevās tik labs treniņš kā tas bija ar instruktoru. Vēl jo vairāk - bija besītis ka nesanāk. Tad arī iezagās doma, ka sērfot man nemaz īsti nepatīk un tas nav priekš manis...
Pēc 3 neveiksmīgām sērfa dienām paziņoju draugam, ka man vajag sērfa instruktoru - tad esmu gatava dot vēl vienu iespēju sērfošanai.
 

 

 

Sērfošanas skolas Portugālē

 

Atradām sērfošanas skolu “G3 Surf school”, kura atšķīrās no citām "tūristiskajām sērfa skolām" ar dažiem būtiskiem punktiem:
 • Sērfa nodarbības norisinājās mazās grupās - līdz 6 cilvēkiem vienā grupā. Labākam priekšstatam paskaidrošu - tūristiskās vietās nereti ir 10 -15 cilvēki ar 1 instruktoru!
 • Pēc 4 nodarbības tika nodrošināta video analīze. Redzot savu veikumu ekrānā un vēl palēlinājumā, progress ir straujāks! 
 • Bonusā saņēmu kārtīgu fotogaleriju, jo visas nodarbības tika fotogrāfētas!
 • Sērfa skola bija liela, plaša, ar dušām un ģērbtuvē. Labākam priekštatam paskaidrošu - 80% no sērfa skolām ir būdiņas kāpās ar dušas šļūteni kārtīgu ģērbtuvju vietā. Tāds ātrais variants. 

  

Manā pieredzē milzīgu lomu nospēlēja sērfa instruktors, pie kura turpinājām apgūt iesākto. Izrādās, ka mana neizdošanās iepriekšminētajās 3 dienās slēpās 1 darbībā - gurnu pagriešanā. Kļūda, kuru pati vienkārši nevarēju pamanīt vai zināt..
Pēc 5 sērfa nodarbībām mūsu instruktors paziņoja, ka esam gatavi viļņiem (līdz šim sērfojām pa putiņām).
Tā kā sērfotāju vidū valda nerakstīti likumi, tad pirmajās reizēs uz "line up" līniju devāmies kopā ar instruktoru un tikām pie teju individuālas nodarbības.
Okeānā valda sava kārtība un likumi sērfotāju vidū, tāpēc ir bīstami tur atrasties, tos nezinot vai neivērojot. Sērfošana nav bīstama, bet paši cilvēki to padara bīstamu.

Apgūstot sērfošanu gan pašmācības ceļā, gan kopā ar instruktoru, secināju- mazāk laiks un straujāks progress būs jau no sākta gala sērfojot pie instruktora. Iespējams, sanāks pat naudu ietaupīt, jo progress būs straujāks!

 3 soļi, kā iemācīties sērfot ātrāk un labāk!

 

Kvalitatīvas nodarbības nozīmē straujāks progress un lielāks prieks, tāpēc pievērs uzmanību:

   1. Grupu lielumam, kādā mācīsies sērfot. Pamatu apgūšana ir kritiski svarīga, bet lielās masās (vairāk kā 6 cilvēki pie 1 instruktora) instruktors nespēs katram dalībniekam pievērst vajadzīgo uzmanību, līdz ar to arī pieļautās kļūdas ir vairāk un mācīšanās process - kaitinoši lēns. 
   2. Sertificēti instruktori ne tikai paši māk sērfot, bet arī māk iemācīt citiem to darīt. Sērfošana nav tas, ka instruktors dalībnieku iestumj uz dēļa un saka "go go go"! Sērfa mācīšanās ir okeāna vērošana, viļņu izvēle, pareizās pozīcijas izvērtējums, airēšanās, piecelšanās un tikai tad ir jautrais "Go gog go"!
   3. Foto un video analīze būtiski uzlabo katra dalībnieka izpratni par savām kļūdām un ļauj pašam straujāk progresēt. Kāpēc iet grūtāko ceļu, ja savas kļūdas var ieraudzīt - izlabot - priecāties?

 

Ja esi gatavs pievienoties #SurfPort piedzīvojumi, ieskaties brauciena grafikā un aizpildi pieteikuma formu vai raksti Whatsapp (Evita - 20379250)

Mēs #SurfPort komanda ticam, ka visi var iemācīties sērfot, kas to vēlas, bet būtiski ir to darīt pie profesionāļiem. Tieši tāpat #SurfPort braucienos lielākais uzsvars ir uz sērfa kvalitāti, kuru nodrošina sērfa skola. Esi gatavs pievienoties? Meklē brauciena grafiku zemāk 👇!

Braucienu grafiks


Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.